Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Na Bonami najdete nejširší nabídku pro váš domov.
Menu
100 KčRegistracePřihlášení100 KčKošík
DomůDomůInspirace

Dejte interiéru charakter díky promyšlenému osvětlení

Ať už pracujete, jíte, vykládáte si s přáteli nebo jen tak relaxujete, je důležité, abyste se cítili uvolněně. A právě to správně zvolené osvětlení dokáže. Umí totiž proměnit atmosféru jakéhokoliv prostoru tak, jak právě potřebujete

Poradíme vám, na co při výběru lustru, stojacích lamp i ambientního osvětlení určitě nezapomenout, kdy se vyplatí být střídmý a kde naopak extravagantní.

Při prvotním výběru se vždy řiďte velikostí a charakterem místnosti, do které sháníte osvětlení. Je prostorná a má vysoké stropy? Pak jí bude slušet i velmi extravagantní lustr s mnoha žárovkami a nepřehlédnutelných tvarů.

Je místnost spíše menší? Volte raději umírněnější tvary - což ovšem rozhodně neznamená, že budou nudné. Právě naopak, většina minimalisticky řešených svítidel zaujme hned na první pohled.

Zaměřte svou pozornost na osvětlení stěn a rozjasnění tmavých výklenků. Dodáte tak místnosti úplně nový ráz. Rozehrajte toto světelné umění pomocí strategicky umístěných nástěnných svítidel a stojacích lamp.

Vašemu interiéru bude slušet „více vrstev“ světla. Toho dosáhnete promyšlenou kombinací stropních světel s menšími lampičkami, nástěnnými svítidly, svíčkami nebo řetězy.

Zásadní je volba tónu světla a správných žárovek. Chybu neuděláte s teplou bílou. Zajímavý efekt vytvářejí i kousky, které jsou zčásti zastíněné.

Svítidlům surový industriál sluší. Pro ještě větší efekt zkombinujte více různých velikostí a barev lamp i stínidel dohromady.

Možná vám v hlavě uvízl nápad, jak originálně a působivě využít potenciálu světelných řetězů. Nenechávejte jej jen ve formě myšlenky, ale dotáhněte jej do konce. Nebudete litovat, až se pokocháte vlastním výtvorem, který nikdo ze známých doma rozhodně nemá. ♥