Sleva 500 Kč nebo 2 000 Kč na váš nákup | Ušetřete →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Dejte interiéru charakter díky promyšlenému osvětlení

Ať už pracujete, jíte, vykládáte si s přáteli nebo jen tak relaxujete, je důležité, abyste se cítili uvolněně. A právě to správně zvolené osvětlení dokáže. Umí totiž proměnit atmosféru jakéhokoliv prostoru tak, jak právě potřebujete

Poradíme vám, na co při výběru lustru, stojacích lamp i ambientního osvětlení určitě nezapomenout, kdy se vyplatí být střídmý a kde naopak extravagantní.

Při prvotním výběru se vždy řiďte velikostí a charakterem místnosti, do které sháníte osvětlení. Je prostorná a má vysoké stropy? Pak jí bude slušet i velmi extravagantní lustr s mnoha žárovkami a nepřehlédnutelných tvarů.

Je místnost spíše menší? Volte raději umírněnější tvary - což ovšem rozhodně neznamená, že budou nudné. Právě naopak, většina minimalisticky řešených svítidel zaujme hned na první pohled.

Zaměřte svou pozornost na osvětlení stěn a rozjasnění tmavých výklenků. Dodáte tak místnosti úplně nový ráz. Rozehrajte toto světelné umění pomocí strategicky umístěných nástěnných svítidel a stojacích lamp.