Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
100 KčRegistracePřihlášení100 KčKošík
DomůDomůInspirace

Pohledem designéra: Jak vybrat ideální konferenční stolek

Konferenční stolky existují v nejrozmanitějších tvarech, velikostech a materiálech, jaké si jen umíte představit. To však může ztížit výběr těm, kteří o svém vysněném stolku zatím nemají konkrétní představu.

Proto jsme oslovili designérku Kristínu z interiérového studia Dekoroom, aby nám prozradila pár tipů, na co určitě myslet a čím se při výběru řídit. Nechejte se inspirovat!

1. tip

Určete si velikost

Obývák je obzvlášť frekventovaný prostor - proto se ujistěte, že okolo vysněného stolku zůstane dostatečný prostor. Zkontrolujte hlavně odstup od pohovky a okolního nábytku. Stolek by měl sahat přibližně do výšky sedací soupravy, případně může být o pár centimetrů nižší.

Objevili jste vysněný stolek, ale stále váháte jak bude působit v prostoru? Zkuste si jednoduše vyznačit na podlahu jeho rozměry, třeba papírovou maskovací páskou nebo kusem provázku. Projděte se okolo něj, zkontrolujte zda všude zůstane dostatek prostoru. Všechno sedí? Pak můžete s čistým svědomím objednávat!

2. tip

Úložný prostor jako přidaná hodnota

Potřebujete prostor na noviny a časopisy nebo by se vám hodila rychlá skrýš na hračky? Pak určitě oceníte stolek se zásuvkou či poličkou. Pro menší prostory může být však stolek plného tvaru příliš masivní. V takovém případě se raději rozhodněte pro „lehčí“ model s odkládací policí nebo stolek v podobě drátěného koše.

Máte malé děti? Konferenční stolek s ostrými hranami nebo skleněným povrchem pro ně může představovat zbytečné riziko. Místo toho se rozhodněte pro takový, který má zaoblené hrany.

3. tip

Konferenční stolek jako akcent

Na rozdíl od (častokrát) neutrální sedací soupravy, je konferenční stolek kousek, který může interiéru vtisknout osobitý charakter. Pestře barevný stolek na jemném pozadí vynikne v prostoru skoro jako umělecký prvek. Lesklé materiály a sklo zase místnost odlehčí a vnesou do ní světlo.

Podívejte se na svou pohovku. Pokud má pevnou základnu, vyberte konferenční stolek s nožičkami, které odlehčí kompozici místnosti. U subtilnější pohovky pod kterou je volný prostor se můžete zaměřit na masivnější stolky. Tímto způsobem dosáhnete vyváženosti hmoty v prostoru.

4. tip

Výběr textury a materiálu

Před pořízením nového stolku je dobré myslet i na způsob čistění a údržby. Strukturovanější povrch bude s větší pravděpodobností zachytávat nečistoty a drobečky, na druhou stranu na něm neuvidíte otisky jako na desce s vysokým leskem. Stolky z kovů jako je bronz a měď se na designové scéně opět dostávají do popředí. Navíc jsou lehce udržovatelné i odolné.