Sleva 15 % s kódem UNOR15 | Jen do půlnoci →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Pohovka v glamour interiéru u modelky Karolíny Mališové

Pokud má být váš obývák oslňující a extravagantní, měla by těmto nárokům dostát i pohovka. Stačí se držet několika zásad a noblesnímu interiéru nestojí nic v cestě.

Nahlédněte proto do bytu modelek Hany Drozdové a Karolíny Mališové, která se s námi podělila o několik postřehů a inspirujte se tipy, jak vybrat sedačku pro moderní glamour interiér.

Podle čeho jste pohovku vybírala?

Byla to láska na první pohled, asi bych si normálně vzala béžovou či šedou, ale když jsem viděla tento styl a tuto barvu, bylo to jasné.

Toužila jsem po rozkládací pohovce, protože jsem potřebovala, abych ji mohla využívat i na občasná přespání, když přijede návštěva.

Co byl při výběru největší oříšek?

Aby se vešla do bytu (smích). Toužila jsem po rozkládací pohovce, protože jsem potřebovala, abych ji mohla využívat i na občasná přespání, když přijede návštěva. Dalším požadavkem byla samozřejmě i pohodlnost. A toto vše nakonec sedačka splňovala.

Každá pohovka je jiná barevně i tvarově. Proč?

Když jsme si pořizovaly tyhle dvě pohovky, bydlely jsme každá v jiném bytě. Pak jsme se nastěhovaly do společného bytu a sedačky jsme přesunuly do obýváku. Je ale úsměvné, že když jsme obě v Praze, tak já vždy sedím na modré a Hanka na mojí zelené.

Je důležité při výběru myslet nejen na pěkný vzhled, ale i snadnou údržbu a životnost.

Z čeho byste ze svých nároků na pohovku neslevila?

Podle mě je zásadní materiál, který něco vydrží. Není nic horšího, než žmolky na látkové sedačce, případně odřená a oloupaná místa na koženkové. Tudíž je důležité při výběru myslet nejen na pěkný vzhled, ale i snadnou údržbu a životnost.

Bonami tipy, jak na pohovku v glamour stylu

Inspirujte se našimi radami a tipy, jak vybrat pohovku i doplňky tak, abyste docílili luxusně vzhlížejícího interiéru.

1. Vsaďte na osvědčený tvar

Pro glamour pohovku jsou charakteristické zejména obliny. Díky tomu už na první pohled působí komfortně. A v reálu je to pravda. Nejpohodlnější bude samozřejmě rohová sedačka s širokým posezením. Velmi žádoucí je prošívání, které vytváří dojem „bochánků”. Luxusního dojmu dosáhnete i zlacenými nožičkami.

2. Tlumená paleta i něžné tóny

Vzhledem k tomu, že glamour styl působí velmi žensky, odpovídá tomu i barevná paleta. Můžete sáhnout například po vínové. Vyhněte se však sytě růžové, která by se zlacenými kousky působila spíše lacině a prvoplánově. Naopak se smaragdovou či temně modrou dosáhnete elegantního a noblesního dojmu, se šedou si zase vytvoříte dobrý základ pro kombinaci s různými barvami.

3. Dopřejte si pompézní doplňky

Ani v případě materiálu se nevyplatí troškařit - měl by působit hlavně luxusně. Proto zde více než kdekoliv jinde uplatníte lesklý samet. Právě s ním vytvoříte interiér hodný hollywoodské hvězdy. Naducané sametové polštáře budou zkrátka to pravé. Stejně tak taburety či lenošky, které se stanou vítanými kousky pro vytvoření iluze dámského boudoiru.

4. Vyvažujte jednoduchými dekoracemi

Protože interiér má působit přepychově do nejmenšího detailu, vybírejte i dekorace připomínající drahé materiály – zlacené či mramorové kousky budou rozhodně to pravé glamourové. Abyste však nesklouzli ke kýči, snažte se je vyvažovat prvky, které prostor odlehčí a „umírní”.