Cyber Monday | Sleva 20 % na vše s kódem CYBER20*Neplatí na již zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Postav si sen: Proměna chaotického bytu ve vzdušný domov

Manželé Roman a Alena jsou spolu šťastně už přes třicet let. Tatínek Roman je proslulý svou zručností a řadě kamarádů v minulosti pomáhal na stavbách.

I pro mladou rodinu svého syna zrekonstruoval celé horní patro jejich dvoupatrového domu. Syn Jakub by proto rodičům rád poděkoval tak, že jim s pomocí designérů hezky zařídí i jejich starší byt.

Starý dům si manželé pořídili v osmdesátých letech a vlastníma rukama zrekonstruovali i podsklepili. Interiér je sice udržovaný, ale nemoderní a hlavně nekomfortní. Alena s Romanem o přestavbě mluví už roky, ale vždy dostalo přednost něco jiného.

Designéři se rozhodli pro funkční minimalistický styl v něžných krémových tónech oživený dřevěným dekorem. Odstraněním polic, které oddělovaly jídelnu s obývákem se prostor vizuálně zvětšil a provzdušnil.

Designéři vsadili i na větší propojení kuchyně s jídelnou, a tak částečně probourali příčku, která je oddělovala. Výsledkem je vzdušný, ale útulný prostor. Prim zde hraje tvarově jednoduchý nábytek ve scandi stylu, který ozvláštňují zajímavá dřevěná svítidladoplňky v betonovém dekoru.