Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Proč si pořídit koberec do jídelny

Že jsou koberce v kuchyni a jídelně zbytečnost? Ale kdeže. Ani tady se jim není nutné bránit. Právě naopak. Díky nim budou i tyto prostory zase o něco útulnější, pohodlnější, ale i praktičtější. Vhodné materiály odolají nečistotám a navíc ještě zahřejí - takže můžete dát vale studeným chodidlům.

Inspirujte se našimi radami a tipy, jak vybrat ten správný kousek.

Odolnost zajistí krátká a hustá vlákna

Vzhledem k tomu, že koberec bude muset čelit pořádné zátěži bude prioritou hlavně odolnost - a tu zaručí kousky s vysokou hustotou vláken a krátkým vlasem. Nezapomínejte ani na protiskluzovost koberce, případně pod něj využijte speciální gumovou podložku, která jej zafixuje na místě.

Tvar na míru lince

Zatímco pro linku orientovanou pouze k jedné stěně, případně ke dvěma protilehlým stěnám, bude vhodný spíše užší běhoun, pro rohové pracovní desky bude potřeba zohlednit poměr všech stran, slušivější proto může být i o něco širší kousek. Při výběru však myslete na to, abyste udrželi od linky dostatečný odstup a umístění koberce bylo symetrické.

Barva sladěná s nábytkem

Chcete-li výrazný kusový koberec, vyberte jeho barvu podle židlí či stolu. Alespoň jeden z převládajících odstínů na podložce zopakujte. Interiér tak bude působit uceleně. Působivé je i monochromatické ladění, kdy se barva jídelního setu a koberce drží pouze několika tónů téže barvy.

Více rad a tipů najdete zde