Chcete bydlet osobitě? Inspirujte se →
Mid Season Sale | Ušetřete až 50 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Návrh interiéru
v Mikulášské ulici

Spolupráce s Blahobyty.cz

Blahobyty.cz umí pečovat o nájemní byty investorů, my v Bonami zase umíme udělat z prázdných bytů určených k pronájmu příjemné místo k životu. Pojďte si prohlédnout výsledek naší první spolupráce – návrh na proměnu obýváku s ložnicí – a podívejte se na průběh realizace projektu.

65 m²
velikost interiéru

4 týdny
k návrhu

300 000 Kč
celkový rozpočet

Co a kde jsme dělali?

Ve spolupráci s majitelkou nemovitosti pod našima rukama vzniklo komfortní a příjemné bydlení určené ke střednědobému pronájmu. Byt se nachází v Mikulášské ulici v samém centru staré Prahy v těsné blízkosti Staroměstské radnice. Na rozloze 65 m² jsme během necelých 5 týdnů navrhli a zařídili obývací pokoj a dvě ložnice.

Co bylo naším úkolem?

Cílem bylo navrhnout interiér, ve kterém se budou nájemníci od prvního dne cítit jako doma. Abychom vyšli vstříc vkusu co nejširší skupině nájemníků, zvolili jsme neutrální tóny vhodné pro dlouhodobější bydlení. Cílem bylo vytvořit místo, které bude mít šmrnc a zároveň nebude tuctové a prvoplánové.

Návrh obývacího pokoje

Krásný starý byt s původní prkennou podlahou a dechberoucí výhled z okna na Týnský chrám. Právě tyto dva prvky určily směr celého návrhu obývacího pokoje. Abychom nepřebili kouzlo staroměstského bytu, zvolili jsme neutrální béžový design s černými prvky. Tento design neruší, nesnaží se konkurovat atmosféře místa a přehlušit ji. Naopak celkový dojem krásně podtrhuje a do konceptu bytu zapadá.

PŘED

Obývací pokoj před proměnou. Bílé stěny, vysoké stropy, původní prkenná podlaha a výhled na Staroměstské náměstí. Právě to bylo naším výchozím bodem pro vytvoření návrhu interiéru.

PO

Obývací pokoj po proměně. Výsledkem návrhu a realizace je propojení nadčasového designu s krásou původního bytu – s podlahou, okny, světlem, výhledem.

Půdorys pokoje (20 m²)

V návrhu jsme pracovali s obývacím pokojem o ploše 20 m². Jak jsme tento prostor využili?

V návrhu jsme se chtěli vyhnout škatulkám jako Boho, Scandi nebo Glamour. Místo toho jsme zvolili současný modernistický interiér, stylizovaný dospělý design, který není ani dívčí, ani pánský.

Tento styl se hodí k původní zrekonstruované zástavbě. Zároveň je vhodný pro nájemní bydlení, protože je neutrální – ale rozhodně ne bezpohlavní, nudný nebo prvoplánově líbivý. Má šmrnc a nápad, a přitom je postaven tak, aby vyhovoval co nejširšímu publiku.
Komentář designérky

Součástí obýváku je také komoda se zrcadlem. Taková kompozice bývá častější spíše pro ložnice nebo pro předsíně. V tomto případě však skvěle funguje i v obývacím pokoji, jelikož důmyslně nahrazuje více malých obrázků. Zrcadlo vytváří krásný efekt při průhledu do ložnice. Když se otevřou dvoukřídlé dveře, lze z postele pozorovat, jak se v něm odráží část obýváku. Všechno krásné v interiéru pak jeho obyvatelé vidí dvakrát.

Andrea Kroupová, designérka
Moodboard
Vizualizace

Návrh ložnice

Návrh interiéru ložnice přímo vycházel z podoby obýváku. Kopíruje světlé tóny, vzdušnost a moderní design. Vybraný vizuální styl prochází celým bytem jako červená nit, která pokoje sjednocuje. Místnosti na sebe navazují, interiér působí otevřeně a prostorně. Byt navozuje klid, harmonii, netříští pozornost. Zkrátka je příjemné se do něj každý den vracet.

PŘED

Před proměnou. V ložnici byla na začátku pouze skříň a stropní světla. Designérka tak měla prostor vytvořit klidnou místnost v neutrálních barvách. Kromě nábytku se soustředila i na dekorace.

PO

Po proměně. Ložnice svým stylem navazuje na obývák, obě místnosti spolu dobře komunikují. Designérka tu našla místo i na pracovní koutek, designovou komodu, zrcadlo a útulné sezení s lampou.

Půdorys pokoje (15 m²)

Designérka Andrea ráda pracuje s asymetrickými půdorysy. Návrh ve stylu „postel v centru pokoje, dva noční stolky a dvě lampičky“ od ní tedy nejspíš nedostanete. Stejně tomu bylo i v případě ložnice o ploše 15 m². Vytvořit originální interiér ale bylo součástí zadání, takže majitelé byly s netradičním rozvržením nábytku a doplňků spokojení.

Postel designérka umístila blíže k oknu. Tím získala více prostoru ve středu místnosti. Na levé straně postele je útulné sezení s lampou. Na pravé straně najdete namísto klasického nočního stolku poctivou nízkou komodu. Majitelé bytu tak v ložnici nepřijdou o praktický úložný prostor. Komoda nabízí také prostor k využití dekorací. Pokud se vám nechce vrtat do zdi, nebo chcete vyzdobit místnost netradičně, můžete obrázek jen opřít o zeď. Je to stejně efektní, jednoduché a zároveň praktické.

Koberec před postelí zpříjemní ranní vstávání a celou místnost zútulňuje. Doporučujeme ho vybavit protiskluzovou vrstvou například v podobě speciálních lepících pásek, díky kterým zůstane bezpečně na svém místě. Kromě toho v ložnici nechybí ani malý pracovní kout.

Vizualizace

Realizace

Slovo zákazníka

Designérka Andrea na přání vypracovala dva návrhy obývacího pokoje – jeden barevně neutrálnější a druhý výraznější. Po jejich odprezentování jsem přemýšlela, který zvolit, protože povedené byly oba. Nakonec vyhrál ten neutrální, abych se trefila do vkusu více nájemníkům a interiér se jim rychle neokoukal. Do týdne od schválení návrhu pak proběhla montáž a focení. Dnes už u nás bydlí první spokojení nájemníci.

O designérce: Andrea Kroupová

Dobrý den, jmenuji se Andrea Kroupová a věnuji se stylingu i komplexním návrhům interiérů komerčních a rezidenčních projektů. Miluji v interiéru kombinovat různé materiály a barvy, staré kousky nábytku s novými a zdánlivě neslučitelné prvky.