-15 % na koberce s kódem KOBERCE15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Rady, jak na ložnici s Karup Design

V ložnici strávíme zhruba třetinu života, měla by být tudíž příjemným místem pro odpočinek. Stěžejní vliv na kvalitu spánku proto bude mít nejen kvalitní a pohodlná postel, ale i matrace. Třeba ty od Karup Design, které jsou inspirované stylem spaní japonských samurajů.

Jak si vybrat to pravé pro garsonku i velkorysou ložnici, vám poradíme v následujících tipech.

1

Využijte výhody masivního dřeva

Ať už bazírujete na tom, aby prostor působil vzdušně a lehce, nikdy nešlápnete vedle, pokud zvolíte světlé dřevo. Zejména to borovicové přináší řadu výhod. Kromě estetického a ekologického hlediska je jeho hlavní předností i odolnost. A co si budeme povídat, uklidňující vůně dřeva má zejména v dnešní době také co do sebe.

2

Dejte přednost ladným tvarům

Při výběru postele dejte přednost oblinám, které jsou nejen praktické z hlediska bezpečnosti, ale působí i harmonicky. A je jedno, zda se přikláníte ke klasickému tvaru jako má například dvoulůžko Twist, nebo spíše oceníte kousek inspirovaný japonským minimalismem - model Senza, nebo Peek z masivního dřeva, který doplňují jednoduché lampičky.

3

V garsonce variabilně

Pokud šetříte každý centimetr, bude vhodnější dvoulůžko o šířce 140 centimetrů. Například verze Elan, Dock Comfort nebo Japan Raw, u které můžete rozšířený rám využít i jako noční stolek. Pokud má však postel sloužit i jako pohovka, není od věci oželet trochu místa a sáhnout po modelu Blues, který je sice o něco větší, ale ve dne poslouží jako sedačka a na noc jej snadno proměníte na prostornou postel pro dva.