Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Trendy v kobercích pro podzim 2021

Zatímco umělecká díla nebo nábytek máme tendenci umisťovat na místa, kde je nikdo nepřehlédne, to, co leží pod nimi se často opomíjí. Přitom správně zvolený kusový koberec může dokonale podtrhnout či zcela změnit vzhled dané místnosti.

Pokud navíc rádi a často měníte design vašeho domova, nákup nového koberce příliš nezatíží ani vaši peněženku. Inspirujte se trendy koberci pro letošní podzimní sezónu a zařiďte si domov podle svých představ.

Koberce s nádechem orientu

Při pomyšlení na orientální země se většině z nás vybaví Maroko, Indie nebo Persie s jejich pestrými barvami, typickými ornamenty a pohodlnou atmosférou. A přesně těmito vlastnostmi vynikají i barevné koberce v orientálním stylu.

Orientální i perské koberce jsou většinou vyrobené z přírodních materiálů, u nichž převládá vlna nebo viskóza.

Na Bonami ale najdete i cenově dostupnější a zároveň i snadněji čistitelnější varianty. Uplatníte je v interiéru zařízeném v industriálním, eklektickém, bohémském i klasickém stylu.

Vzor: vintage

Dalším trendem jsou vintage koberce. Nádech dob minulých nadchne každého historického fajnšmekra. Nehledě na to, že se hodí i do moderně zařízených interiérů. Působí jako skvosty, které se dědí z generace na generaci a mají dokonale vybledlý vzhled. Většinou se používají v ložnicích.

Vintage interiér by měl působit klidným dojmem, nepatří sem tedy výrazné syté barvy, ale spíš neutrální odstíny, případně zemité tóny, jako je bronzová, šedá, žlutá nebo staro-růžová.

Koberce v zemitých odstínech

Podzimní sezóně budou kralovat především pastelové a zemité odstíny, jako je krémová, béžová, šedá, hořčicově žlutá, vínová nebo tmavě modrá barva. Tyto teplé barvy zútulní váš domov a naplní ho klidem a pohodou.

Při výběru barvy nezapomeňte zohlednit velikost místnosti. Světlé barvy totiž opticky zvětšují prostor, tmavé naopak zmenšují.

Přírodní materiály

U koberců přírodní materiály opravdu frčí. Kromě toho, že skvěle vypadají, jsou příjemné na došlápnutí a mají výborné termoregulační schopnosti. Dají se velmi dobře kombinovat s jakýmkoliv typem dřevěného nábytku a krásně prostor prosvětlí. Vyberte si koberec z juty, bavlny, viskózy nebo vlněný koberec a přineste si kousek přírody i do vašeho domova.

Textury a zakončení koberců

Koberce s vysokým vlasem už jsou dávno tabu. Nyní frčí koberce s rozdílnými délkami vlasů, které vypadají jako trojrozměrné. Skvěle vypadají, ale jsou i praktické. Snadno se na nich totiž ztratí kdejaké smítko, a péče o ně není náročná.

Pokud si navíc pořídíte koberec zakončený střapci nebo třásněmi, o dokonale vyladěný domov podle aktuálních trendů máte postaráno.

Stále to není ono? Prohlédněte si dalších více než 1600+ koberců v různých stylech.