100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Trendy v osvětlení pro podzim a zimu 2021/2022

Renovujete dům či byt nebo jen chcete osvěžit svůj domov novým osvětlením? Vyberte si svítidlo, které dodá prostoru jedinečný charakter. Podívejte se na letošní trendy, které rozjasní váš domov.

Skleněná svítidla s kouřovým efektem

Elegantně, stylově a neotřele působí skleněné osvětlení v kouřových tónech. Šedé i barevné sklo s jemnými liniemi dodá nevšednost každému interiéru. Setkat se můžete se světly ve vysokém lesku, ale také se svítidly, která jsou matná.

Trendy jsou i odstíny jantarové, které působí hřejivým dojmem. Barevné tóny ale patří mezi výrazné prvky a tak se hodí zejména do výrazněji laděných interiérů.

Závěsné skleněné lustry nejlépe vyniknou v obývacím pokoji a nebo v ložnici, které jsou laděné v moderním nebo glamour stylu.

Osvětlení v přírodních materiálech

Milujete přírodu? Doneste si jí kousek i domů. Dalším letošním trendem jsou totiž přírodní materiály, které jsou nadčasové, šetrné a hodí se nejen pro ekologicky smýšlející jedince. Přírodní svítidla se vyrábí z materiálů jako je bambus, ratan, juta, korek nebo dřevo.

Na Bonami najdete například přírodní svítidla od značky Good&Mojo, která vytváří krásné osvětlení s ohledem na životní prostředí.

Mezi jejich využívané materiály patří nejčastěji juta, bambus, ratan a korek. Z těch potom vyrábí osvětlení, které svítí za lepší zítřky.

Industriální minimalistická svítidla

Osvětlení v industriálním stylu má dvě hlavní zásady - jednoduchost a praktičnost. Rozhodně nešlápnete vedle, když jako hlavní osvětlení zvolíte závěsné svítidlo z kovu v jakémkoli odstínu šedé, antracitové či černé barvy. Pokud toužíte do interiéru dostat trochu barev, můžete sáhnout třeba po odstínu petrolejové, žluté, červené nebo oranžové.

Na osvětlení pracovního nebo jídelního stolu vyberte menší závěsná, stojací či stolní svítidla. Fantazii se meze nekladou, a tak můžete zvolit svítidla inspirovaná reflektory nebo klidně i světly z dílny. Typické jsou ale i minimalistické žárovky.

Trendy ve svítidlech už znáte. Prohlédněte si spoustu dalších tipů a rad na výběr osvětlení.