-15 % na vše s kódem NAROZENINY15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

-15 % na vše s kódem NAROZENINY15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošíkMenu

Trendy v pohovkách pro rok 2022

Trendy v pohovkách se mohou zdát jako okrajové téma, ale v tomto univerzálním kousku nábytku se skrývá víc, než si možná myslíte. Poradíme vám, jaké barvy, materiály a tvary pohovek zvolit, aby se váš obývací pokoj nesl ve znamení aktuálních módních novinek v bydlení.

Neutrální přírodní barvy

Pohovky se v letošním roce nesou ve znamení světlých neutrálních odstínů inspirovaných přírodou. Kraluje mu zejména hnědá, béžová, krémově bílá a terakotová barva. Béžová znázorňuje hřejivý písek, hnědá barva obilí a terakotová barva keramiku. Všechny tyto barvy k sobě krásně ladí a v interiéru působí uklidňujícím dojmem. Doplnit je můžete o doplňky v teplých zemitých odstínech.

Zajímá vás, jaké byly zvolené barvy roku 2022?

Organické tvary

Křivky, vlnité linie a absence výrazných hran – pohovky v organických tvarech se v roce 2022 dostaly do popředí. Zaoblené siluety vytváří uklidňující atmosféru a pomáhají zjemnit „ostré” hrany v místnosti. Symbolizují také harmonii a bezpečí.

Pohovky bez nožiček

Dalším letošním trendem jsou pohovky bez nožiček. Hodí se spíše do větších obývacích pokojů, než do malých místností. Působí totiž mohutněji a prostor více zaplní a tudíž i zútulní. Další jejich výhodou je, že nevytváří prostor pro usazení prachu a nečistot. Bude vám tak stačit jednou za čas gauč odsunout a vysát pod ním.

Prohlédněte si další trendy roku 2022.