-15 % na vše s kódem NAROZENINY15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

-15 % na vše s kódem NAROZENINY15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošíkMenu

Vařte jako šéfkuchař

Stalo se vaření jídla vaší vášní? Pak jste určitě na vlastní kůži pocítili, jak umí přípravu ulehčit ti správní pomocníci z kvalitních materiálů a s nanejvýš funkčním designem.

Právě proto jsme si pro vás připravili výběr prémiových hrnců, pánviček, nožů i dalších speciálních pomůcek, s kterými vám to půjde v kuchyni jako profesionálovi.

Hrnce, které zdědí i vaše vnoučata

Správný kuchař by si měl pořídit sadu kvalitních hrnců, pánviček i zapékacích nádob, ve kterých se mu nebudou připalovat dobroty a hlavně vydrží po generace. Takový kvalitní design a materiály si sice vyslouží finanční investici, ale záhy zjistíte, že se vám mnohonásobně vyplatí.

Vybrat si ale ideální a kvalitní hrnce a pánve, které už něco vydrží, není ale jen tak. Zajímat by vás měl nejen design, ale hlavně materiál, funkce i jejich údržba. Proto jsme si pro vás připravili krátkého průvodce výběrem hrnců a pánví.

Na ostří nože

Naučit se krájet jako šéfkuchař vyžaduje nejen cvik, ale i dokonale naostřené náčiní, které je ve výsledku mnohem bezpečnější než jakýkoliv tupý nůž. Vsaďte proto na kvalitní, koroziodolnou ocel, která vydrží dlouho ostrá a v případě potřeby ji znova snadno nabrousíte.

Na domácím broušení nože s pomocí klasického brousku není nic složitého, pokud si ale na to přesto netroufáte, neváhejte využít služby profesionálního nožíře.

Důležité je také správné skladování nožů, aby se o sebe či ostatní příbory navzájem zbytečně neotupily. Pořiďte si proto speciální blok na nože, nebo třeba praktický nástěnný magnetický držák.

TIP: Jak poznáte, že je nůž dostatečně nabroušený? Zkuste říznout do novinového papíru. Pokud jej ostří lehce neprořízne, pak je potřeba v broušení pokračovat.

Vsaďte na spolehlivé elektro pomocníky

Obzvlášť pokud vaříte každý den, nebo často připravujete dobroty pro více lidí, pak oceníte robotické pomocníky, kteří „odmakají“ část přípravy za vás. Vždyť s nimi hravě nakrájíte a nasekáte zeleninu i uhnětete těsto bez námahy během pár minut.

Naším favoritem se staly stylové spotřebiče v retro stylu a v prémiovém provedení od značek Smeg a Klarstein.

Praktické sady kořenek

Množství neladících skleniček a sáčků s kořením nejen nevypadá příliš hezky a zároveň ani manipulace ve víru vaření s nimi není úplně nejhladší. Pořiďte si proto na všechno své oblíbené koření speciální nádobky a nejlépe i praktický stojan, který budete mít buďto vždy po ruce na lince, nebo jej naopak budete moci jednoduše přemisťovat ze skříňky či police.

TIP: Předpřipravené kořenící směsi v sáčcích se nikdy nevyrovnají čerstvě nadrceným bylinkám a koření. Obzvlášť v některých kuchyních (například u vietnamských či indických jídel) je výrazná a autenticky čerstvá příchuť alfou a omegou úspěchu. Proto v kuchyni jistě oceníte i stylový hmoždíř a sadu mlýnků na nejčastěji používané koření.