Black Friday | Sleva 20 % na vše s kódem BLACK20*Neplatí na již zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Zahřejte svůj domov s koberci a kožešinami

Abychom se vraceli do útulného a hřejivého prostředí, je potřeba teplu domova trochu pomoci. Náš šatník i postel obměňujeme podle ročního období, tak nezapomínejme ani na podlahy. A jak tedy na to? Vemte si na pomoc deky, polštáře, ale hlavně měkkoučké koberce.

Vybírejte podle materiálu a tloušťky

Silné koberce obecně poskytují lepší izolaci než tenké koberce, protože mezi studenou podlahou a nohama je více prostoru. Samozřejmě záleží i na materiálu. Třeba takové vlněné koberce jsou nejteplejší a nejlépe izolují teplo i hluk. Jestli mají ale koberce odolávat zabláceným nožkám či tlapkám, zvažte tlustý bavlněný koberec, který se lépe čistí a suší.

Vyzkoušejte koberce s vysokým vlasem

Za vysoké považujeme koberce s délkou vlasu delší nad 25 mm. Třeba tzv. shaggy koberec, který má chlupatý vzhled, vytvoří příjemnou bariéru mezi studenou podlahou a vašimi chodidly. Záleží na zvoleném materiálu, ale celkově jsou huňatější a příjemné na dotek (i došlápnutí).

Koberce strategicky rozmístěte

Holé podlahy jsou krásné, ale vaše bosé nohy se nechtějí po ránu setkat s chladným dřevem nebo dlaždicemi. Proto umístěte kusové koberce všude tam, kde se vaše nohy často dotýkají podlahy. Když ráno vstanete z postele, pod pohovkou, u jídelního stolu, před umyvadlem či kuchyňským dřezem nebo terasou. Nezapomínejte na praktičnost a například do kuchyně vybírejte odolné koberce, které se dají snadno vyprat.

Vsaďte na kožešiny

I panelákový byt na chvilku promění v horskou roubenku. Díky milionům tenkých vláken se kožešina krásně leskne a působí načechraně. Na výběr jsou přírodní, například ovčí kožešiny, ale i umělé kožešiny, které jsou stejně měkké a příjemné na dotek.

Přidejte teplé barvy

Celkovému dojmu můžete pocitově ještě trochu dopomoci správnou volbou barev. Zemité odstíny budou na oko působit mnohem hřejivěji než třeba studená bílá. Vyzkoušejte červený, hnědý, oranžový, zelený či sytě žlutý koberec a opticky svůj domov zateplete.