Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Na Bonami najdete nejširší nabídku pro váš domov.
Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Zažijte kouzlo Řecka v pohodlí domova

Úchvatné ostrovy, křišťálově modrá voda a lahodné jídlo, ze kterého se sbíhají sliny: Řecko je pro mnoho turistů rájem a letním útočištěm. A není divu!

Ať už sníte o krétských tavernách, procházkách při západu slunce na Mykonu a Santorini nebo o průzračně modrých vodách ostrovů Zakynthos a Skopelos, dodejte svému domovu nádech řeckého stylu! Nemusíte cestovat stovky kilometrů, abyste se cítili jako v ráji - my vám ho přivezeme až domů.

Jako v řecké taverně

Tmavě modré dřevěné stoly a židle, kostkované ubrusy a modré nádobí s květinovým nebo námořním vzorem vám okamžitě navodí pocit, že jste se ocitli v jedné z taveren na nejkrásnějších řeckých ostrovech, ať už sníte o kalamárech při západu slunce na Mykonu, grilovaných rybách v taverně v zapadlých uličkách Kréty nebo ranním cappuccinu na ostrově Santorini.

Pokud dáváte přednost něčemu jednoduššímu, zvolte bílý ubrus a modré prostírání spolu s decentním keramickým nádobím.

Produkty

Produkty

Jako u řeckého rodinného stolu

Rodina hraje v řecké kultuře důležitou roli. Řekové milují nejen dobré jídlo, ale také stolování s celou rodinou - od rodičů po prarodiče, strýce, tety a bratrance.

Masivní dřevo je nepostradatelnou součástí v řeckých domácnostech. Vyberte si například rozkládací stůl, ke kterému se pohodlně usadí všichni vaši blízcí. Možná nebudete rozbíjet talíře dle řecké tradice, ale zábava vás rozhodně nemine.

Terasa jako na Santorini

Věděli jste, že Řekové si ročně prožijí více než 250 slunečných dní? Ochrana před sluncem je tedy nezbytností, zejména proto, že si rádi užívají léto plnými doušky. Postavte na zahradu nebo na terasu zahradní nábytek, připravte si slunečník a vychutnejte si odpočinek jako na terase na Santorini!

Chcete-li navodit přímořskou atmosféru, doplňte venkovní posezení dekoracemi v mořských barvách.

Produkty

Produkty

Bydlení jako na Krétě

Odkryté cihlové nebo kamenné stěny jsou součástí tradiční řecké dekorace, stejně jako zdobené podlahy z kamene nebo mramoru. Pokud takovou stěnu nemáte, využijte nástěnné tapety a samolepky na podlahy, které vám pomohou vnést do obývacího pokoje autentickou řeckou atmosféru.

Produkty

Dekorace jako ve starověkém Řecku

Meandr svým stylem připomíná starověké řecké vázy a chrámy. Tento ornament symbolizuje nekonečno a dodnes se v různých podobách objevuje v interiérech řeckých domů.

Ložnice jako na pláži

Kvůli velkému teplu Řekové ve velké míře sázejí na lehké a vzdušné materiály, jako je len, a to zejména u ložního prádla. Klíčovým prvkem řeckých ložnic je jednoduchost. Světlý dřevěný nábytek můžete snadno kombinovat s textilem v modrých odstínech, díky čemuž se budete cítit jako na ostrově Skopelos.

Produkty

Produkty

Další inspirace