100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak se staví sen: Rekonstrukce bytu 3+1 pro maminku s dcerou

23letá Nella již prakticky od narození bojuje s rakovinou ledvin. Její maminka Božena stojí neustále po jejím boku a navzdory tomu, co je potkalo, jsou obě stále neskutečnými optimistkami. Jejich byt už ale zdaleka neodpovídá Nelly potřebám.

Tentokrát si proměnu vezme na starost designérka Martina PištělákováJan Bek. Nový díl pořadu Jak se staví sen se vysílá každé pondělí ve 21:40 na TV Prima, či na webových stránkách.

Funkční a bezbariérový byt

Nella je navzdory osudu usměvavá slečna. Přitom si už jako malé miminko prošla chemoterapií a později mnoha operacemi a neúspěšnou transplantací ledviny. Nakonec zůstala úplně bez ledvin. Velkým zlomem bylo, když dostala vlastní dialyzační přístroj.

Díky němu si mohla začít užívat zdánlivě obyčejných věcí jako jsou polévky, zmrzlina či plavání v bazénu. Máma Božena si je vědoma toho, že stávající byt již neodpovídá Nelliným potřebám. Ta sice může chodit, ale i do budoucna musí počítat s variantou, že se bude po bytě pohybovat na invalidním vozíku.

Jídelna s kuchyní „před“ a „po“:

Pokoj pro Nellu

Pokojíček pro Nellu designéři zařídili v optimistické kombinaci barev bílé, světle šedé a růžové. Díky tomu působí pokoj prostorně, něžně, ale ne dětsky.

A protože Nella velmi ráda tvoří, vešel se do pokojíku kromě šatních skříní a pracovního stolu i „umělecký koutek“ v podobně malířského stojanu a pufíku k sezení.

Pokojíček „před“ a „po“:

Ložnice pro maminku

Ložnici designéři vyladili v neutrálních a přírodních tónech béžové a šedé, aby se v ní mamince Boženě co nejlépe odpočívalo bez jakýchkoliv rušivých podnětů či barev. Po celodenní péči je to nutnost.

Proměnu tohoto interiéru měli na starosti designéři Martina PištělákováJan Bek.

Další díly Jak se staví sen