Sleva 20 % na nákup nad 5 000 Kč | Kód: MINUS20 →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

6 tipů, jak uspořádat šatní skříň

Beáta Vaňková
Beáta Vaňková
Bonami Blogger

Praská vaše skříň ve švech, přesto máte příliš často neodbytný pocit, že vlastně nemáte co na sebe a střídavě nosíte jen pár kousků oblečení? Známe to. Možná je na čase uspořádat šatní skříň a udělat v ní trochu průvan. Pusťte se s námi do toho!

Ukážeme vám, díky kterým vychytávkám využijete ve svých skříních místo na maximum, jak efektivně poskládat oblečení a jaké organizéry v nich zajistí dokonalý přehled.

Rozdělte police do kategorií

Jednotlivé police ve skříni rozdělte na kategorie, jako například na trička, svetry nebo kalhoty. Tyto kategorie pak segmentujte pomocí různých organizérů a přepážek. V praxi to vypadá tak, že kategorii triček rozdělíte na tílka, trička s krátkým rukávem a trička s dlouhým rukávem. Stejně tak kalhoty můžete rozdělit na džíny, společenské kalhoty a tepláky na doma.

Do úrovně očí uložte oblečení, které používáte nejčastěji. Tímto způsobem pokračujte i v dalších policích směrem dolů - tedy od nejpoužívanějších věcí po méně potřebné.

Jak skladovat sezónní oblečení

Překáží vám sezónní oblečení ve skříni? Uvolněte místo pro kousky, které v aktuální sezóně využijete a vše ostatní uskladněte do obalů na oblečení, které se hravě vejdou třeba pod postel. Není pod postelí místo? Využijte vakuové pytle. Tím, že oblečení „smrsknete“, bude ve skříni zabírat méně místa, případně ho můžete přesunout na půdu nebo do sklepa, aniž by ho okolní vlivy poškodily.

Výjimkou jsou kabáty z vlny a dalších přírodních vláken. Sání by mohlo ohrozit jejich tvar. Jak je skladovat se dočtete v dalším bodě.

Jak skládat oblečení

V šuplících skládejte oblečení vertikálně. Získáte tak lepší přehled o všech kouscích a když budete oblečení vyndávat, nerozhodíte celou kupičku. Praktické jsou také police, pojízdné regály a zásuvky, které umožňují přehledné uspořádání oblečení. Ještě lepší organizaci ale zajistíte vhodnými kovovými oddělovači na police ve skříni, které vytyčí prostor pro trička, svetry, ručníky i ložní prádlo.

Praktická vychytávka pro děti

Věci dětem můžete naskládat do různých úložných boxů podle druhu oblečení. Do jednoho boxu tedy narovnáte vertikálně například trička a do dalšího kalhoty. Když na každý box nalepíte štítek s obrázkem oděvu, děti si tak snadno najdou to, co potřebují bez vaší pomoci.

Organizace spodního prádla

Spodní prádlo v komodě doporučujeme zorganizovat do speciálních polic, organizérů nebo boxů. Lépe si tak rozdělíte prádlo, které máte na každodenní nošení a které na zvláštní příležitosti.

Jak skladovat oblečení z citlivých materiálů

Vlna, kašmír, krajka či hedvábí jsou pro moly extra lákavými materiály. Proto je schovejte do obalů na oblečení, které jsou skvělé také na ochranu a snazší přenášení společenských oděvů. Tyto povlaky jsou extra odolné a ochrání vaše oblíbené oděvy před škůdci, prachem, vlhkostí a pachy. Vlněné kabáty můžete klidně i složit, překrýt hedvábným papírem a uskladnit v plastové nádobě s průhledným víkem.