Předvánoční výprodej -20 % a více na 10 000+ produktů | Ušetřete →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak vybrat venkovní koberec

Pod venkovním kobercem si mnoho lidí nejčastěji představí plastový umělý trávník. Jedná se však o něco zcela jiného. Tyto koberce mají stejnou funkci jako ty v interiéru - jsou měkké, příjemné a pěkné na pohled. Díky nim si budete na zahradě, terase nebo balkoně připadat jako v obýváku. Přečtěte si, jaké jsou další výhody venkovních koberců a jak vybrat ten správný.

Výhody venkovních koberců

 • Venkovní koberce zútulní každý prostor.
 • Zakryjí nedokonalosti, jako je prasklá dlažba nebo fleky.
 • Chrání nohy před rozpálenou podlahou a nečistotami.
 • Vytváří ideální prostor pro hraní s dětmi.
 • Jsou vysoce odolné vůči rozmarům počasí.
 • Barvy jen tak nevyblednou.
 • Snadno se udržují.
 • Vynikají dlouhou životností.
 • Na zimu lze venkovní koberce umístit do interiéru.


 • Na Bonami pro vás máme bohatou nabídku koberců v nejrůznějších barvách i vzorech. Oblíbené jsou zejména venkovní koberce s krátkým vlasem, které vypadají jako interiérové.

  Materiály

  Venkovní koberce jsou vystavovány daleko náročnějším podmínkám než koberce interiérové. Budou na ně působit rozmary počasí, jako je déšť, sníh či ostré slunce. Venkovní koberce tak musí mít určité vlastnosti, které zaručí, že ho intenzivní světlo či pár kapek deště neponičí. Pojďme se podívat, z jakých materiálů se venkovní koberce vyrábí.
  Polypropylen
  Jde o materiál z umělé příze (tedy ze 100% polypropylenu), kterému se také říká umělý sisal, protože ho svým vzhledem dokonale kopíruje. Kobercům z polypropylenu nevadí déšť, ani silné sluneční paprsky a zároveň po čase nevyblednou.
  Vinyl
  Vinyl je umělý materiál na bázi plastu, ze kterého se vyrábí i koberce. Barvy zůstávají stálé a jasné. Koberce nemají klasický vlas, proto je nemusíte vysávat, stačí jen přetřít mopem nebo hadrem a máte vyčištěno. Neusazují se v něm bakterie, takže je vhodný pro alergiky i astmatiky.
  Polyester
  Polyester je odolný textilní materiál vyrobený z umělých vláken. Je dobře odolný proti oděru a rychle schne. Nabízí širokou škálu zářivých barev a dobře odolává vyblednutí.
  Latex
  Přírodní latex je prodyšný a pružný materiál s dlouhou životností. Nedrží se v něm roztoči ani jiné mikroorganismy.
  Recyklované PET vlákno
  Tyto koberce mají stejné vlastnosti jako ostatní umělá vlákna, jen jsou ekologičtější a udržitelnější volbou.
  Přírodní vlákna
  Do této kategorie patří mořská tráva, juta, konopí a sisal. Přírodní vlákna ale nejsou tak odolná jako ta umělá, proto je vhodné je umístit například pod zastřešenou pergolu, kde na ně nebude pršet. K letním měsícům ale svým charakterem patří a nabízí nadčasový design pro milovníky přírodních materiálů.

  Snadná péče

  Venkovní koberce budou vypadat neustále jako nové, pokud jim budete pravidelně věnovat trochu péče.

  Pokud na venkovní koberec vylijete pití nebo vám na něj upadne jídlo, okamžitě skvrnu vyčistěte než zaschne. Suché skvrny se odstraňují hůře a po některých mohou zůstat stopy.

  Každý druh materiálu se čistí trochu jiným způsobem, ale nikdy nic nezkazíte obyčejnou mýdlovou vodou. Na pomoc si můžete vzít i rýžové koště. V žádném případě se koberec nesnažte vyčistit agresivními přípravky, nebo bělicí chemikálií, která by koberec mohla zničit.

  Po sezóně koberec vyčistěte speciálním suchým přípravkem v prášku a koberec srolujte. Přes zimu ho uchovávejte v garáži či kůlně, kde není příliš vlhko, nebo jej umístěte do interiéru.

  Na Bonami najdete i koberce, které můžete prát v pračce na 30 stupňů.