Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Proč si pořídit jednobarevný ložní textil

Vzorované povlečení je sice krásné, ale rychle se okouká a časem na nás může působit až rušivým dojmem. Pokud jste milovníky jednoduchosti a noblesního stylu, určitě oceníte jednobarevné povlečení, u kterého se nemusíte bát, že by vás časem omrzelo. Jaké jsou jeho výhody? Přečtěte si o nich níže.

Jednobarevný ložní textil je nadčasový

Každý rok frčí jiné trendy. Jen během jednoho roku vystřídáme hned několik vzorů na povlečení. Na jaře převlékáme postel do květinového vzoru, zatímco v zimě do károvaného. Zvolte si do ložnice jednobarevné povlečení a už nebudete muset řešit, jestli je vaše ložnice zrovna in, protože povlečení sladěné jen do jedné barvy se hodí za každé situace a je nadčasové.

Lehce se kombinuje

Jednobarevné povlečení se lehce kombinuje s ostatními textilními doplňky. Růžové povlečení se zeleným prostěradlem a fialovými polštářky? Nic není nemožné. Navíc se mnohem jednodušeji kombinuje i s interiérem. Nemusíte tak koukat, zda se ložní textil hodí k vaší nové tapetě nebo malbě na zdi.

Vyhrajte si s materiály

Čisté linie a jednoduchost jednobarevného povlečení je třeba podpořit kvalitním materiálem, který na posteli vynikne a dodá jí krásný vzhled. Pro spánek se nejvíce hodí přírodní materiály, jako je bavlna, len nebo hedvábí.

Doplňky na postel v podobě polštářků, plédů, přehozů a dek vyberte z jiných materiálů. Deka může být z mikroplyše, jeden polštářek sametový a druhý se střapci. Fantazii se meze nekladou. Posteli to dodá nevšednost a originalitu.

Textilní doplňky mohou být vzorované

Jednobarevné povlečení otevírá prostor pro uplatnění široké škály bytových doplňků. Když nejste limitováni zvoleným vzorem na povlečení, máte volnou ruku. Obohaťte svou postel o několik designových vzorovaných kousků, které můžete obměňovat dle libosti.

Jaké barvy zvolit?

Barvy mají zásadní vliv na naše psychické rozpoložení. Zamyslete se před koupí nového ložního textilu, jak chcete, aby ložnice působila. Podívejte se, co symbolizují které barvy.

• Bílá - čistota.
• Žlutá - zvedá pocitovou teplotu.
• Červená - energie a láska.
• Růžová - romantika a něžnost.
• Fialová - podporuje kreativitu.
• Zelená - působí uklidňujícím dojmem.
• Modrá - dodá klid a vyrovnanost.
• Hnědá - stabilita a pocit bezpečí.
• Šedá - nadčasovost.
• Černá - elegance.

Stále to není ono? Prohlédněte si spoustu další inspirace na povlečení, prostěradla, polštářky a přehozy.