100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík

Zahradní posezení v něžně rustikálním stylu

Chcete si na vlastní zahrádce připomenout atmosféru horkého léta stráveného u babičky na vesnici? Stroj času sice nemáme, za to vám pomůžeme zařídit vaši terasu tak, aby z ní na vás dýchla autentičnost bezstarostného léta.

Nechejte se inspirovat dřevěným nábytkem, textilem s motivy kvítků i proužků, smaltovaným nádobím i stylovými doplňky jako jsou lucerny či dekorace z litiny.

Naprostá přirozenost je základem úspěchu každé vesnické zahrádky. Proto nebude vadit, když u jednoho stolu zkombinujete mix starších židliček z půdy se zbrusu novými kousky.

Jen nový nábytek vybírejte nejlépe z tradičních materiálů jako je kov či masiv. Plastu či jiným hi-tech materiálům se raději vyhněte.

Zub času, který se projevuje na nábytku a doplňcích je u rustikálního stylu více než žádoucí. Jemná patina dodá předmětům na kouzle i autentičnosti.

Zkuste tedy zapátrat i ve sklepě svých prarodičů, možná objevíte hotové poklady. Vyberte ale jen pár nejlepších kousků, aby se z vaší zahrady nestalo vetešnictví.

Přidejte posezení špetku něžnosti v podobě textilu plného rozkvetlých kvítků, jemných proužků či jednoduchých přírodních barev.

Polštářkům, ubrusům i prostírání bude slušet len nebo bavlna. Přeci jen, dederonovým zástěrám i plastovým ubrusům našich babiček již odzvonilo.

Objevte spoustu nové inspirace pro zahradní posezení v dalších stylech.