Sleva 15 % s kódem ONADNES15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Proměna haly s jídelnou u Lídy a Saši Rašilovových

Nakoukněte s námi do minimalistického a přesto útulného domova herecké rodiny. Zjistíte, jak se podařilo designérce Tereze Stubley z naší služby Bonami návrh interiéru přetvořit vizi a přání majitelů do reálného interiéru, který je nejen funkční a krásný, ale i pohodlný.

Atypický a otevřený prostor

Proměna probíhala v prostoru zádveří, které je lehce atypické tím, že je volně propojeno s halou, jídelním koutem i kuchyní. Po vstupu do domu se tedy ocitáte rovnou ve středu dění.

Interiér jsme rozdělili do 3 funkčních zón: minimalistická předsíň k oblékání, lounge koutek k odpočinku a jídelní kout.

Interiér před a po proměně:

„Přáli jsme si, aby si celý tento otevřený prostor zachoval minimalistický ráz a neutrální paletu barev stejně jako zbytek našeho domu. A to hlavně i proto, že jsme díky své práci celý den zahlceni nejrůznějšími vjemy, rádi pak s Lídou večer odpočíváme v prostředí, které nás (vizuálně) ničím neruší a působí klidným dojmem.

No a to se povedlo - místnost na nás působí čistě a moderně, ale zároveň domácky a hřejivě. Je to takový náš oblíbený scandi styl ozvláštněný špetkou industriálna.“

Pohled designérky Terezy Stubley

„Při navrhování jsem vycházela z použitých materiálů a barev, které se už v interiéru nachází. Zajímavým prvkem jsou i mléčné luxfery s bílou spárou, které sousedí se vstupními dveřmi. Celý prostor je laděný do studených neutrálních tónů a toto jsem se snažila dále rozvinout a od současného stylu i barevného schématu nijak neutíkat.

Jelikož se jedná o rekonstrukci a interiéry jsou nové a podle představ majitelů, respektovala jsem současný styl i koncept, který je mi navíc velice blízký. Sama jsem, co se barev týká, minimalista a držím se vždy neutrálního základu, který se zde nachází.“

Hravě minimalistická jídelna

„Velký stůl byl přímo nutností. Uvažovali jsme o dřevěné variantě, ale nakonec vyhrál tento černobílý minimalista. A právě protože je tak minimalistický, mohli jsme se trochu odvázat při výběru židlí.

Zvolili jsme mix šedých dřevěných židlí s jednoduchými bílými jídelními židlemi, které díky svým barvám spolu i se stolem skvěle ladí.“

Odpočinková zóna

Jelikož je místnost svými rozměry poměrně velkorysá, byla protější strana naproti vchodu ideální k zařízení neformálního obýváku.

A protože interiéru dominují studené barvy, snažila se designérka Tereza o pocitové zateplení prostoru pomocí materiálů. Ty volila ležérní a spíše texturované, které monochromatickému prostoru dodají dynamiku.

Vzdušná předsíň

V zádveří nebyl prostor na vestavěné skříně a těžkopádné kusy nábytku. Proto byly skvělým a netradičním řešením lehké, solitérní kousky jako botník s lavicí či stojan na oblečení.

I díky tomuto prostorově nenáročnému nábytku může do místnosti stále proudit skrze luxfery spousta denního světla.

Spolupráce s designérkou

S: „Překvapilo nás, jak výstižně a rychle designérka Tereza pochopila naši vizi a dokázala ji přetvořit do reality. Přišli jsme si téměř až nepatřičně, když jsme s Lídou neměli k prvním návrhům v podstatě žádné připomínky. Ale nebylo to potřeba, Tereza vystihla naše představy přímo dokonale.“

L: „Vhled od profesionála je při zařizování opravdu k nezaplacení. Designérka Tereza využila několik prvků, které by mě určitě nenapadly, že budou fungovat. Například použití něžných růžových akcentů prostor dokonale zjemnilo, ale nenarušilo minimalismus.“

Seznamte se s designérkou

Tereza je absolventkou diplomového studia na DesignŠkole. Deset let pracovala jako letuška a měla tak možnost nahlédnout do interiérů po celém světě. V roce 2014 opustila oblaka a vrhla se na studium interiérů.

V každé místnosti vidí výzvu i potenciál a současně ji baví sledovat proces, kdy se ze 4 stěn stávají domovy. Její styl je nadčasový, plný přírodních barev a materiálů. Snaží se o estetické a komplexní řešení s citlivým zakomponováním přání klientů. Jejím cílem je, aby se klienti i po letech těšili domů.


Tereza Stubley