Mid Season Sale až -50 % →Na prodejnách navíc 15% sleva na vše kromě zlevněných a vybraných produktů.

Mid Season Sale až -50 % →Na prodejnách navíc 15% sleva na vše kromě zlevněných a vybraných produktů.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošíkMenu

Jak se staví sen: Bydlení s nádechem venkovského stylu

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

O tom, jak mohou vztahy zkomplikovat život, ví paní Hana své. Ačkoliv snila o harmonickém partnerství až na věky, ani ve druhém manželství se vytouženého štěstí nedočkala.

Místo toho se popasovává s rolí matky samoživitelky, která si z nevydařených vztahů odnesla řadu šrámů na duši. Se svými dcerami Zdeničkou a Haničkou nyní žije v malém domku, jehož dispozice však není pro tříčlennou ženskou domácnost příliš vyhovující. Křehké a zlomené ženě ale nezbývají ani síly, ani finance na jeho opravu.

Inspirujte se proměnou domku pod taktovkou designérky Veroniky Haroldové a Renaty Pápai. Pořad Jak se staví sen se vysílá každý pátek ve 22:00 na TV Prima a na webových stránkách.

Bydlení pro tři „holky”

V domku, který paní Hana zdědila po své babičce, se nachází čtyři menší pokoje a kuchyňka. Ještě před nastěhováním pomohl paní Haně se základními opravami její bratr s manželkou. Postarali se nejen o nové rozvody, ale i položení dlažby.

Výraznější úpravy si ještě žádal interiér. Pro paní Hanu byly důležité zejména pokojíčky pro dcery. Zatím totiž sdílely jednu místnost, což vzhledem k jejich věkovému rozdílu nedělalo dobrotu. Doufala proto, že jí designéři pomohou s navržením bydlení tak, aby respektoval potřeby třináctileté Zdeničky a pětileté Haničky.

Proměny se také dočkala nejen kuchyně a na ni navazující obývák, ale i chodba. Designérky tak vytvořily tři nové místnosti plné barev, v nichž se bude třem různě starým „holkám“ spokojeně bydlet.

Obývací pokoj před proměnou

Obývací pokoj po proměně

Jednoduchost s nádechem venkova

Aby interiér působil uceleně, bylo nutné nejprve sjednotit podlahy ve všech místnostech. Designérky zvolily ořechový dekor, který zopakovaly mimo jiné na deskách stolu či osvětlení. Jejich vizí totiž bylo vytvořit elegantní interiér s nádechem venkova.

Tomu následně přizpůsobily barevnou paletu obývacího pokoje s jídelnou. Zatímco dominantní bílá barva na stěnách a větších kusech nábytku prostor opticky zvětšila, doplňující hnědá s krémovou do něj vnesly pocit stability a útulna.

Tapeta s drobným vzorem, židle, příborník a televizní stolek se zase postaraly o umírněnou porci rustikálního stylu, který je charakteristický i pro přilehlou kuchyni oddělenou od obývacího pokoje posuvnými dveřmi.

Pocit čistoty a vzdušnosti

V kuchyni zvolily designérky světlou linku ve tvaru „U” s pracovní deskou v barvě a kresbě dubového dřeva. Projasnění interiéru napomohla i v tomto případě bílá barva, která místnosti dodala rovněž pocit čistoty a vzdušnosti.

Jemně profilovanými dvířky, dlaždicemi typu metro a zelenkavou tapetou na stěně kolem okna zase vtiskly kuchyni venkovský charakter.

Harmonickému dojmu přispěl i výběr nenápadných moderních spotřebičů.

Kuchyně před proměnou

Kuchyně po proměně

Budoár pro slečnu

Starší dcerce splnily designérky sen o vlastním pokojíčku, který vytvořily z odkládací místnosti. Na několika málo metrech čtverečních se jim podařilo vybudovat vkusný dívčí budouár, v němž nechybí ani kosmetický koutek s taburetem. Velké zrcadlo zároveň napomohlo optickému zvětšení interiéru.

Nejpoutavějším místem je však postel. Vhodné umístění, spousta polštářů a splývavé závěsy po stranách z ní totiž učinily nejen pohodlné místo na spaní, ale i velmi romantické zákoutí poskytující dostatek soukromí.

Designérky zároveň respektovaly přání maminky, tedy zachovat fotografie dcer. Opatřily je vkusnými rámečky a vytvořily z nich koláž, která zdobí stěnu nad komodou.

Odkládací místnost před proměnou

Dívčí budoár po proměně

Chodba před proměnou

Chodba po proměně

Růžové městečko

Velkou pozornost věnovaly designérky i pokojíčku pětileté Haničky. To se pod jejich návrhem proměnilo v roztomilé růžové království.

Na širší stěnu nejprve nechaly vyrobit domečky z MDF desek , které díky ledkovému osvětlení evokují malé městečko za měsíčního svitu.

Prostor s palandou, barevným kobercem a řadou úložných prostor zároveň oddělily lehoučkým závěsem, čímž vymezily herní a odpočinkovou zónu od prostoru určeného k soustředění. Do něho naopak umístily kolečkovou židli a psací stůl se stolní lampičkou.

Dětský pokoj před proměnou

Dětský pokoj po proměně

Tvůrci proměny

Proměnu tohoto interiéru měli na starosti designérkyVeronika Haroldová a Renata Pápai.

Další díly pořadu Jak se staví sen