Mid Season Sale až -50 % →Na prodejnách navíc 15% sleva na vše kromě zlevněných a vybraných produktů.

Mid Season Sale až -50 % →Na prodejnách navíc 15% sleva na vše kromě zlevněných a vybraných produktů.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošíkMenu

Jak se staví sen: Domek s puncem vintage stylu

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Příběh paní Jany je protkaný řadou velmi psychicky náročných situací. Rok po narození syna ji opustil manžel a většinu svého života se tak musela o finanční zabezpečení rodiny postarat sama.

V 31 letech ale její syn zemřel. Krátce poté opustila i své zaměstnání, aby se mohla postarat o svého nemocného otce. Vzhledem k tomu, že Jana celý život láskyplně pomáhala svým blízkým, sil na opravu vlastního domu se jí už nedostáválo.

Inspirujte se proměnou domu, které se ujaly designérky Jaroslava Hájková a Hana Šmejkalová. Pořad Jak se staví sen můžete zhlédnout každý pátek ve 22:00 na TV Prima a na webových stránkách.

Moderní interiér s nádechem venkova

Poté, co z Janina života odešli všichni blízcí, začala svůj starý dům pomalu rekonstruovat. Nejvíce pohnula s obývacím pokojem, který jí pomohli proměnit i známí. Od té doby se ale v domě nic nezměnilo. Vše je staré a postupně chátrá.

Doufala proto, že jí designérky pomohou s navržením vkusného a útulného interiéru. Výrazné změny tak čekaly nejen obývák s kuchyní, ale i ložnici a chodbu.

Cílem přitom bylo vybudování moderního interiéru ve venkovském stylu.

Měď a neutrální odstíny

Spojovacím prvkem celého interiéru se stala měděná barva. Největší a nejdominantnější z nich je stěrka na zdi obývacího pokoje. Designérky s ní udaly základ barevné palety, kterou doplnily neutrálními a tlumenými barvami.

Aby interiér působil vzdušně, drželi se designérky jednoduchého a subtilního nábytku. Proto vybraly židle, křesla či stojan na kovovém podnoží. U komody, stolků či knihoven zase sáhly po dekoru světlého dřeva.

Vzhledem k tomu, že nejvíce místa v obýváku zabrala pohovka, padla volba na rozkládací variantu ve světle šedém odstínu. Poskytuje tak úložný prostor i pohodlné místo na spaní.

Nakonec prostor zútulnily kulatým kobercem a několika rezavými polštáři.

Obývací pokoj před proměnou

Obývací pokoj po proměně

Kuchyně s puncem vintage stylu

Po zásadní proměně však volala hlavně kuchyně. Dosud v ní totiž nebyla přivedena voda ani odpady. Úkolem designérů proto bylo vyměnit stávající linku a vybudovat praktický a estetický prostor pro vaření.

A protože je v interiéru spojovacím elementem zejména měď, zahrnuly ji zde designérky do designu vodovodní baterie, rychlovarné konvice, lustru a nástěnných hodin.

Dalším výrazným prvkem kuchyně se stal obklad ve vintage stylu, který sladily s minimalistickou kuchyňskou linkou v šedé barvě.

K sjednocenému dojmu přispěla i nová vinylová podlaha v dekoru šedého dubu. která koresponduje s dřevěnou pracovní deskou a policemi u kuchyňské linky.

Kuchyně před proměnou

Kuchyně po proměně

Elegantní ložnice a chodba

Ložnici už designérky ladily zejména do šedé, avšak ani zde nevynechaly měděné detaily, a to v podobě lampičky a dvou abstraktních obrazů, které vznikly po vyvzorkování stěrky v obýváku.

Aby interiér působil hřejivě, doplnily jej ještě o koňakové křeslo z imitace kůže, oranžové polštáře a kulatý žíhaný koberec.

I v tomto případě vybraly nábytek bez zdobení – postel s šedým čalouněným čelem, kovový odkládací stolek a komodu v kombinaci bílé a světlého dřeva. Přidáním velkého zrcadla vznikl i dámský kosmetický koutek.

Designérkám se podařilo přeměnit staré bydlení na čisté, moderní a elegantní místo pro život paní Jany, která je v očích svých blízkých i ve svém srdci stejně tak čistá a elegantní.

Tvůrci proměny

Proměnu tohoto interiéru měli na starosti designérky Jaroslava Hájková a Hana Šmejkalová.

Další díly pořadu Jak se staví sen