-15 % na kategorii Postele s kódem DOBROUNOC15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

-15 % na kategorii Postele s kódem DOBROUNOC15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak vybrat nádobí? Podle materiálu i příležitosti

Ne nadarmo se říká, že jíme očima. A přestože by měla být pozornost zaměřena hlavně na samotný pokrm, důležitou součástí je i jeho vkusná prezentace. Zatímco svíčkovou se šesti bude nejvhodnější podávat v noblesním porcelánu, středomořské pokrmy zase skvěle vyniknou na barevných kameninových talířích.

Při výběru se proto zaměřte nejen na požadovaný styl, ale i materiálové vlastnosti nádobí, a ani slavnostní rodinný oběd vás nerozhodí.

Nadčasový porcelán

Porcelánový servis není vůbec staromódní. Naopak. Díky svým vlastnostem bude vždy patřit k tomu nejlepšímu. Typická je pro něj průsvitnost, výjimečná bělost a barevná stálost. Nejrůznější dekory totiž neblednou, ale i po letech zůstávají výrazné. Navíc porcelán odolá i teplotním změnám i mechanickému poškození od příborů a jen tak se neotluče a nepraskne.

Stylový chameleon

Pokrmy servírované v porcelánu získají punc výjimečnosti a elegance. Díky široké škále dekorů zazáří jak na minimalistické tabuli, tak na pompézní hostině. Vyniknou v nich zejména pokrmy rakousko-uherské kuchyně. Bílý servis je jistota, dekory zase využijete pro nejrůznější stylizace.

Hravá kamenina

Nerovné okraje a povrch nemusí být na škodu. To platí zejména u kameninového nádobí, pro které je charakteristický neotřelý vzhled a výborné užitné vlastnosti jako pevnost a tvrdost. Při poklepu výrobek zvoní, což znamená, že je tvrdý a pevný jako kámen. Oproti porcelánu je však těžší. Různé dekory nahrávají k vytvoření originálního setu pomocí různorodých talířů a misek, díky čemuž dosáhnete neotřelé tabule.

Nebojte se černé

Nádobí v černé vůbec nemusí působit ponuře. Prostřete-li jej na lněném ubrusu či dřevěné desce, dosáhnete luxusního dojmu. Díky nepřebernému množství barevných kombinací se bude hodit do rustikálních i boho interiérů. Vyniknou na nich zejména steaky, dezerty a orientální pokrmy.

Více inspirace pro jídelnu najdete také zde.