Sleva 15 % s kódem MINUS15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Dekorace do bytu v romantickém stylu

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Pokud toužíte vnést do svého, byť i minimalisticky zařízeného, domova trochu romantiky, sáhněte po těch správných doplňcích. A jak na to? Stačí se držet pastelových odstínů a sem tam si dopřát motiv květin.

Inspirujte se našimi tipy na bytové dekorace pro romantický styl bydlení.

Romantické dekorace do kuchyně

Vše, co na sobě nese květinový motiv, bude to pravé. Kuchyni zútulní zejména dekorace na stůl. Proto svícny vázy v pastelovém odstínu či s drobnými kvítky nesmí u romantické tabule chybět.

Elegantního dojmu docílíte hlavně s porcelánem, vhodná je i kamenina a broušené sklo.

Vybírejte dekorace v broskvové, pudrově růžové, mentolové a blankytně modré. Tyto odstíny odlehčete neutrální bílou či krémovými odstíny.

Nezapomeňte ani na nástěnné hodiny s podobnou barevností či motivem.


Romantické dekorace do obýváku

Obývací pokoj v romantickém stylu doladí nejen vázy s živými květinami a svícny, ale i dekorace na zeď, zejména obrazy na plátně. Parádu udělají hlavně jednoduché něžné abstrakce.

Přestože romantickému stylu vévodí zejména bílá a pastelové barvy, využijte na několika doplňcích i sytější akcenty, aby místnost nepůsobila nudně a přeslazeně.

Romantickými dekoracemi ale šetřete. Upřednostněte kvalitu před kvantitou. Vyberte pouze jeden dominantní vzor či několik prvků, kterými udáte celkový ráz obývacího pokoje.


Romantické dekorace do ložnice

Romantickou ložnici si nelze představit bez svícnů a (vonných) svíček. Proto si je dopřejte hned v několika formách, které vystavíte třeba na prádelníku společně s kousky, ke kterým máte citovou vazbu.

Zdobnějším zrcadlem zase vnesete do pokoje i výrazný ženský element.

Jste-li odvážnější, zahalte některou ze stěn do květin pomocí tapety na zeď. V tomto případě zbytek ložnice dolaďte už pouze několika jednoduššími dekoracemi.