-15 % na kategorii Postele s kódem DOBROUNOC15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

-15 % na kategorii Postele s kódem DOBROUNOC15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak se staví sen: Proměna neuspořádaného panelákového bytu

Na první pohled šťastná rodinka to neměla v životě jednoduché. Paní Eva a tři roztomilé holčičky nedávno přišly o tatínka a jejich neprakticky uspořádané 2kk v paneláku přestává splňovat jejich potřeby.

Inspirujte se proměnou bytu pod taktovkou designérky Andrey Hylmarové a Marka Povolného. Pořad Jak se staví sen se vysílá každé pondělí ve 21:40 na TV Prima, či na webových stránkách.

Harmonické rozvržení prostoru

Statečná vdova Eva žije se svými třemi roztomilými holčičkami v panelákovém bytě o dispozici 2kk. V obýváku spojeném s kuchyní Eva přespávala na rozkládacím gauči, ale protože není pohodlný, nosila si na něj navíc každý večer matraci.

Holčičky Izabela a Valerie (3 a 5 let), spaly v pokoji, kde dřív byla manželská ložnice. Pokojíček ale zároveň fungoval i jako skladiště věcí, protože rodině chyběly v bytě potřebné úložné prostory.

Eva proto doufala, že ji designéři pomůžou s rozvržením prostoru, s kterým si vůbec nevěděla rady.

Kuchyně „před“ a „po“:

Minimalismus a zemitá zelená 

Designéři při návrhu zvolili kombinaci černé s bílou doplněné dřevěným dekorem podlahy a zemitě zelenou barvou na pohovce, židlích a doplňcích, která prostoru dodala uklidňující, uzemňující atmosféru, která je v domácnosti plné švitořících dětí potřeba.

Samozřejmostí byla i spousta úložných prostor v podobě minimalistických zavíracích skříněk přes celou stěnu u televize.

Dětský pokojíček pro 3 holčičky

Nejmladší dcerka doteď spala v postýlce v obýváku s Evou, a dalším dvěma holčičkám pokojíček sloužil pouze k přespávání, protože kvůli skladišti věcí už se do něj nic dalšího nevešlo.

Eva by si pro holčičky přála prostor, kde by si mohly hrát, učit se a zvát si kamarády. Nutností jsou i dostatečné úložné prostory. Což je pro takto malý pokojíček velká výzva, ale s pomocí zkušených designérů to není nemožné.

Dětský pokojíček „před“ a „po“:

Něžné, praktické i nadčasové řešení prostoru

Výklenek v pokoji byl příhodně využit k umístění všech 3 postelí, zatímco celá protější stěna funguje jako systém tolik potřebných úložných skříněk, polic, skříní a šuplíků.

Celý pokojíček je laděn v něžně dívčí kombinaci světle šedé a pudrově růžové barvy, kterou ozvláštňují detaily v kontrastní černé barvě. Prostor tak nepůsobí přeslazeně, ale přesto jemně a útulně.

Další díly pořadu Jak se staví sen