Mid Season Sale až -50 % →Na prodejnách navíc 15% sleva na vše kromě zlevněných a vybraných produktů.

Mid Season Sale až -50 % →Na prodejnách navíc 15% sleva na vše kromě zlevněných a vybraných produktů.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošíkMenu

Jak se staví sen: Bydlení s prvky skandinávského stylu

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Lenka a Martin se setkali v době, kdy za sebou měli bolestné rozchody. Zamilovali se a po nějaké době založili rodinu.

Lékaři ale jejich dcerce záhy po narození diagnostikovali vzácné onemocnění. Ačkoliv prognózy nezněly optimisticky, díky veškeré péči svých blízkých oslavila Verunka už čtvrté narozeniny. Úprava bytu s ohledem na Verunčiny potřeby by proto rodině velmi pomohla.

Inspirujte se proměnou bytu, které se ujali designéři Lucie Volfová a Jakub Jakubec. Pořad Jak se staví sen můžete zhlédnout každý pátek ve 22:00 na TV Prima a na webových stránkách.

Hlavně bezbariérově

Když se manželé nastěhovali do současného bytu, nepředpokládali, že jej bude potřeba přizpůsobit potřebám jejich dcery. Největší komplikaci pro ně představují úzké dveře a různá výška podlah. To vše totiž ztěžuje manipulaci s vozíkem.

Doufali proto, že jim designéři pomohou s navržením bytu nejen útulného a praktického, ale hlavně bezbariérového.

Výrazné změny tak čekaly nejen obývací pokoj s navazující kuchyní, ale i chodbu a dětský pokoj.

Kombinace nového a starého

Při formování obytného prostoru se designéři drželi základní barevné palety utvořené z bílé a krémové, kterou doplnili o uklidňující světle modrou.

Nejprve však interiér sjednotili světlou výmalbou, čímž jej projasnili a dodali mu na vzdušnosti. Následně vybavili místnost komodami ve skandinávském stylu, křeslem a přidali i renovovaný retro stoleček.

I umístění béžové rohové pohovky bylo promyšlené. Nejenže poskytuje dostatek míst k odpočinku, ale zároveň nenásilně vymezuje obývací část od jídelní. O pocit útulnosti se postaraly dekorace, polštáře a světlý koberec s grafickým vzorem. Designérka Lucie navíc ozvláštnila prostor obrazem, který pro manžele namalovala.

K elegantnímu dojmu výrazně přispěly i dlouhé závěsy a zlacené lustry.

Obývací pokoj před proměnou

Obývací pokoj po proměně

Propojení s obývacím prostorem

V kuchyni dosáhli designéři velkorysého dojmu nejen tím, že jídelnu přesunuli do obýváku, ale i rozšířením průchodu a jednotnou podlahou.

Kuchyňskou linku zvolili v béžové barvě v kombinaci s dřevěným dekorem, přičemž se snažili využít prostor až po strop. Pomocí spotřebičů osazených do kuchyňské linky a jednoduchého kování pak dodali prostoru retro nádech.

Kout využili pro umístění barového stolku s rustikální stoličkou. Pro větší sešlost ale rodina ocení jídelní stůl na minimalistickém podnoží, kolem kterého designéři rozmístili čtveřici židlí. Ke sjednocenému dojmu tentokrát přispělo nádobí v bílé a tyrkysové barvě.

Kuchyně před proměnou

Kuchyně po proměně

Pastelové království

Dětský pokojíček designéři proměnili v útulnou místnost s velkou skříní a vyvýšenou postelí pro snadnější manipulaci s Verunkou.

Zatímco u nábytku vsadili na bílou, ve zbytku místnosti využili zejména pastelovou růžovou a tyrkysovou. O porci roztomilosti se pak postaraly dekorativní polštáře či sedací vak.

Bez úprav se neobešla ani chodba. Kromě výměny dveří a bílé výmalby ji designéři opatřili i jednoduchým botníkem a sedačkou. Noblesní nádech dodala prostoru šedivá tapeta, zlacené zrcadlo a jednoduchý věšák.

Díky nadšení obou designérů se byt nakonec proměnil na místo, kde se bude rodině dobře žít a pečovat o sebe navzájem.

Tvůrci proměny

Proměnu tohoto interiéru měli na starosti designéři Lucie Volfová a Jakub Jakubec.

Další díly pořadu Jak se staví sen