Sleva 15 % s kódem JARO15 | Ušetřete ještě dnes →
-20 % na koberce Flair Rugs s kódem FLAIR20 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Proměna pokoje pro hosty na chalupě u Jandových

Když Martina Jandová pořizovala chalupu, přála si, aby se v ní scházela celá její rodina. Z neuspořádaného stavení se proto rozhodla postupně vytvořit útulné a pohodlné prostředí, kde budou odpočívat a užívat si jeden druhého. Jako první se nového kabátu dočkal pokoj pro hosty.

Inspirujte se proměnou místnosti v prázdninovém domku u Jandových, které se ujali designéři v rámci služby Bonami návrh interiéru.

Ještě před setkáním s odborníky se Martina společně s Alicí a Martou rozhodly načerpat inspiraci.

Založily Pinterest, sledovaly instagramové účty zaměřené na chalupaření nebo navštěvovaly starožitnictví. Na designérku Kláru Němečkovou se pak obrátily s jasnou představou.

Chtěly pokoj prosvětlit a ladit jej do stylu inspirovaného Provence – tudíž dřevo, patina a Martinina oblíbená tyrkysová barva nesměly v interiéru chybět.

Pokoj pro hosty před proměnou

Tento odstín využila Bonami designérka hned na několika prvcích. Kromě pohovky, kterou si přála Martina, se tyrkysová objevila na dekoracích, textilu či nábytku.

Úkolu přetřít namodro i starožitnou skříň a špaletové okno s garnýží se nakonec ujala dámská část klanu Jandových.

Díky kombinaci se světlými barvami a přírodními doplňky působí pokoj pro hosty svěže a vzdušně.

Pokoj pro hosty po proměně

Stoprocentně jsme se spolehly na Bonami designérku Kláru, s níž byla radost spolupracovat. Všichni z týmu Bonami byli úžasní a inspirovali nás svými postřehy - třeba jako pravidlo tří, stylizace doplňků, vyskládání polštářů, přehozů nebo spousta dalších drobností, které člověka běžně nenapadnou, ale v konečném výsledku hrají velkou roli.

Martina Jandová, majitelka chalupy

Klára Němečková o proměně: Venkovský styl lákal k využití starého nábytku

Od designérky si Jandovi přáli zařídit pokoj pro hosty na chalupě tak, aby v něm nejen mohli pohodlně přespat až čtyři lidé, ale aby se v něm i snadno udržoval pořádek.

Jak se s těmito požadavky vypořádala a co bylo při vytváření prostoru nejzásadnější? To v následujícím rozhovoru prozradila autorka návrhu Klára Němečková.



Jaký styl jste s Martinou pro prostor zvolily a proč?

S respektem k místu a typu bydlení jsme se držely venkovského stylu. Zachovaly jsme proto i některé starší kusy nábytku. Holky mi také ukázaly sedačku, kterou si zamilovaly už před naší schůzkou. Ta byla pomyslným odrazovým můstkem, od něhož se odvíjela celá tvorba interiéru.

Pak jsem měla víceméně volnou ruku. Ale vzhledem k tomu, že se naše představy téměř ve všem shodovaly, bylo snadné splnit jejich zadání. Je zkrátka super, když si to s klientem „sedne”.

Limitovala tě v něčem dispozice pokoje?

Místnost je celkem velkorysá, takže se do ní vešlo vše, co bylo potřeba – a to včetně úložných prostor a rozkládací sedačky. I po vysunutí lůžka je pokoj dostatečně průchozí, například ke skříni.

Jak dlouhá vedla cesta od první schůzky k vytvoření návrhu až po konečnou realizaci?

První online schůzku jsme měly v květnu, během které jsme si sdělily představy a možnosti. Holky mi nasdílely půdorys a fotky prostoru. V následujících dvou týdnech jsme už projednaly hotový návrh i včetně seznamu všech produktů i tipů pro dokončení. Takže zhruba do dvou měsíců byl pokoj pro hosty připravený na první návštěvu.

Podle čeho jsi volila barevnou paletu a materiály?

Jediným požadavkem, na němž klientky trvaly, byla tyrkysová barva. To byl must have. Já jsem se to jen snažila lehce „krotit” odsycenějšími tóny a krémovou.

Zároveň jsem se snažila využívat převážně přírodní materiály, zejména tedy len a bavlnu. Pro chalupu a podobně laděné interiéry jsou lehce pomačkané, rozevláté lněné závěsy značka ideál. Prostě hlavně žádná škrobenost.

Jak jsi řešila osvětlení a doplňky?

Stropní osvětlení bylo dané, tudíž jsme měnily pouze lustr. Zvolila jsem takový, který na sebe nestrhává pozornost. Využila jsem však výraznější stolní lampy, které jsou přeci jen využívanější.

Interiér jsem následně doplnila funkčními dekoracemi, které jsem kombinovala s poklady nalezenými na půdě.

Která část místnosti byla nejzásadnější a bylo potřeba jí věnovat nejvíce pozornosti?

Funkčně to byla rozhodně postel. Předpokládala jsem, že hojně využívaný bude i konferenční stolek u rozkládací sedačky. Osobně bych ještě popřemýšlela o parapetu na míru. Představuji si, že by se na něm dalo sedět s hrnkem kávy v ruce.

Původně jsme plánovaly aplikovat na stěnu za čelo postele dekorativní stěrku, ale nakonec jsme ji nestihly.

Nacházel se v prostoru například prvek, podle něhož jsi formovala celý prostor?

Mám velkou radost, že jsme zachovaly původní šatní skříň. Holky ji natřely a vypadá skvěle. Nového nátěru se dočkalo i původní špaletové okno. To prostě na chalupě chcete. Když se doplní o správné kousky nábytku, například konzolový stolek, který na okno ještě více upozorní, je to radost.

Vytyčili ti majitelé nějaké mantinely, v nichž se musíš držet, nebo jsi měla volnou ruku?

Tyrkysovou sedačku. Nic víc. Já se na začátku snažila prosadit jinou, ale neprošlo to. (smích) Občas mi Martina naposílala, co se jí líbilo nebo zaujalo. Což je super. Díky tomu víte, jak to klient vidí. Ale jinak jsem měla volnou ruku.