100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Tipy, jak vybrat koberec do kuchyně a jídelny

Že je kusový koberec v kuchyni a jídelně nepraktický? Ale kdeže. Ani tady se ho nemusíte vzdávat. Právě naopak. Už jen proto, že s ním bude místnost o poznání útulnější a pohodlnější. A pokud sáhnete po vhodném materiálu, nemusíte si dělat starost ani s jeho údržbou. Tak směle do toho!

Inspirujte se našimi radami a tipy, jak vybrat běhoun do kuchyně či koberec pod jídelní stůl.

Koberec do kuchyně vybírejte podle vláken

Protože koberec v kuchyni musí čelit pořádné zátěži, měl by být hlavně odolný. Zejména vůči drobkům. Na shaggy koberec proto rovnou zapomeňte, nejvhodnější bude pratelný koberec a koberec s nízkým vlasem. Myslete i na vaši bezpečnost a poohlédněte se po protiskluzovém běhounu. Pokud touto vlastností vyhlédnutý kousek neoplývá, využijte protiskluzovou podložku pod koberec.

Běhoun, nebo kusový koberec do kuchyně?

Kam vybrat běhoun do kuchyně? Nejvíce se bude hodit k lince typu I. Pro rohovou linku s větší podlahovou plochou zvolte spíše po kusový koberec do kuchyně. Při výběru rozměru zohledněte dostatečný odstup od linky a vycentrování koberce.

Koberec do jídelny slaďte s nábytkem

Toužíte-li po výrazném kusovém koberci, vyberte jeho barvu s ohledem na ostatní vybavení místnosti. Osvědčeným trikem je zopakovat jeden z převládajících odstínů v interiéru na koberci či běhounu. Místnost tím sjednotíte. Působivé je i monochromatické tónování, kdy například pro jídelnu v zemitých barvách zvolíte hnědý koberec. Aby však místnost nepůsobila mdle, hrajte si s kontrastem světlých a tmavých odstínů.

Koberec se vzorem zamaskuje smítka

V kuchyni a jídelně je praktičtější koberec se vzorem, protože nějaký ten smetený drobek se na něm ztratí. Vzorovaným kobercem navíc vnesete do prostoru i dynamiku. Například perským kobercem perfektně oživíte minimalistickou či industriální kuchyni, šedým kobercem s geometrickým vzorem zase podtrhnete moderní ráz kuchyně.

Kulatým kobercem místnost zjemníte

Kulatý koberec dokáže zjemnit prostor, v němž převažuje nábytek s ostrými hranami. Sáhnout můžete nejen po jutovém koberci, ale i po koberci z konopných vláken či po koberci z mořské trávy. Ty působí obzvlášť dobře v boho interiéru.

A barva? Nejlepšího dojmu dosáhnete protikladem – světlý kousek bude zpravidla působit přitažlivě na tmavé podlaze a naopak.

Stále ještě tápete s výběrem koberce? Mrkněte na další tipy!