Obývací pokoj se slevou až 25 % | Ušetřete ještě dnes →
Máme novou appku | Objevte její výhody →
300 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Regencycore interiér: Jak vnést opulenci do vašeho domova

Cítíte se někdy přesyceni minimalistickým skandinávským stylem? Pozvěte domů luxusní regencycore. Styl, který v sobě mísí maximalismus a nadčasový šmrnc, vše zabalené do jednoho stylového balíčku.

Kde se vzal trend regencycore, který s více než 21 miliony videí dobyl TikTok? Odpověď hledejte na televizních obrazovkách, kde se odehrává už třetí série oblíbeného seriálu. Vášeň, romantika, intriky, vtipné hlášky a hlavně opulentní design v každém záběru. A o něm bude tento článek především.

Královský původ regencycore


I když se tento styl inspiruje životem londýnské aristokratické smetánky počátkem devatenáctého století, rozhodně se nedrží historické přesnosti. A nemusíte ani vy. Regencycore má jednu obrovskou výhodu - ať už si z něj vyberete jakýkoliv prvek, báječně zapadne i do interiéru, kde převládá moderní umění a design. Připraveni opustit svou minimalistickou komfortní zónu a vnést do svého života dávku bohaté královské nádhery? Pojďme na to.


Barvy a materiály v regencycore

Barevné kombinace: V regencycore interiérech převládají pastelové barvy doplněné o neutrální slonovou kost nebo tmavě břidlicovou. V modernějším pojetí se barevná paleta posouvá směrem k zářivějším barvám. Ovšem tou nejzářivější je zlatá, která je ústřední barvou detailů jako jsou rámy zrcadel či obrazů, madla nebo kliky. Nás baví výlet do zvířecí říše.

V hlavní roli dřevo: Plasty přenechte Gen Z a poohlédněte se po tmavém mahagonovém nebo dubovém dřevu. Vynikne na zaoblených nožkách sedacího nábytku či komod. Luxusní rozměr dodá interiéru reliéfní dřevěné obložení.

Přírodní a asijské motivy: Nejen vázy, ale i čalounění, tapety, nábytek a další dekorace včetně polštářů nebo povlečení přetékají kytkami podle hesla „více je více”. Říká se, že právě, že tyto východní motivy jsou vrcholem regencycore estetiky.
Regencycore se řídí heslem „více je více".

Regencycore se řídí heslem „více je více".

Tipy pro regencycore interiér

  • Sametová pohovka či křeslo zaoblených tvarů, abyste mohli popíjet čaj o páté a přijímat nápadníky a další důležité návštěvy (rozuměj usrkávat ionizovanou vodu a svajpovat na Tinderu).

  • XXL zrcadlo ve zlatém rámu dodá prostoru pocit velkoleposti a opticky zvětší místnost. Nebo raději dvě, podle hesla „čím více, tím více regency”.

  • Křišťálový lustr je dokonalým démantem regencycore. Svou přítomností rozzáří jakoukoliv místnost a navíc je mnohem univerzálnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Hodí se do industriálního, glamour i romantického interiéru.

Nejčastější otázky

Co stojí za popularitou regencycore?

K popularizaci přispěl seriál na Netflixu, který doslova způsobil boom regencycore. Kromě interiérového designu se promítá do módy, líčení, úpravy vlasů i volnočasových aktivit. Proto jsou teď opět v oblibě romány z období regentství včetně Julie Quinn, která stojí za námětem seriálu, nebo Jane Austen.

Bude regencycore populární i za rok?

Pro regencycore je typická nadčasovost a překvapivě i snadná kombinovatelnost s dalšími interiérovými styly. Masivní prvky, jako jsou velká zrcadla, obrazové rámy či lustry, najdou menší uplatnění v menších interiérech.

Jak vznikl název regencycore?

Období "regency" je pojmenováno po Jiřím, princi regentovi, který byl dočasným králem Velké Británie, zatímco jeho otec, Jiří III., byl nemocný. Období regentství oficiálně trvalo devět let, od roku 1811 do roku 1820.

Vysněný domov od Bonami

Líbí se vám naše inspirace a chcete se doma cítit jako u královského dvora? Naši Bonami designéři vám jej navrhnou do posledního detailu. Návrh vám odprezentujeme online a budete-li chtít, zajistíme objednávku a doručení doporučených produktů. Máme hotových více než 250+ návrhů. Bude ten další právě váš?